avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1046 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Concurenta neloiala? Cumparare marfa pentru revanzare ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Concurenta neloiala? Cumparare marfa pentru revanzare din supermarket

Buna ziua!

As dori sa imi raspundeti la o intrebare. Exista vreo lege prin care sa se interzica ca eu o firma mica sa cumpar din marele magazine de brand si apoi sa le comercializez prin intermediul unui magazin online cu ados comerial? Multumesc frumos!

Alte discuții în legătură

Ecommerce drept de reseller anamotti anamotti buna ziua m ar interesa foarte tare sa aflu care este procedura legala ce trebuie uramata pentru a detine dreptul de comercializare de produse ale unor ... (vezi toată discuția)
Magazin online micky28 micky28 Buna ziua! Am si eu cateva intrebari referitoare la infiintarea si activitatea unui magazin online si la care am gasit raspunsuri diferite din ce am studiat ... (vezi toată discuția)
Vanzarea in uk sub alt brand a unor produse realizate in romania m_Lucian m_Lucian Buna ziua ! As dori o parere din perspectiva juridica a legalitatii revanzarea in UK sub alt brand(contruit de mine) a unor produse realizate in Romania si ... (vezi toată discuția)