Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Reangajare dupa Pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Reangajare dupa Pensionare anticipata

In cazul in care un salariat iese la pensie (anticipat), la cererea lui, dintr-o societate de tip SA, este posibil ca ulterior iesirii la pensie sa fie reangajat la aceiasi societate nu neaparat in acelasi post pe care l-a avut ? In cazul in care e posibilil exista vreo limitare a programului de lucru etc?
Dupa cum am spus astazi am mers si am vorbit cu o persoana de la Pensii. Mi-a zis ca nu este posibila varianta cu conventie civila, deoarece se declara in D112 , si automat persoanei in cauza i se va suspenda plata pensiei..........
1. Puteti sa puneti intrebarea la Casa Nationala de Pensii Publice (CNPP), pe e-mail, la: petitii.sesizari@cnpas.org

2. Cand primiti raspunsul va rog sa-l postati si aici, poate ajuta si altora! Multumim!
Multumesc pentru sugestie. Voi proceda intocmai!