Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Banci - inregistrare rau platnic
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Banci - inregistrare rau platnic

buna ziua.

daca o persoana a luat un credit de nevoi personale si nu l-a achitat, dupa cat timp se sterg datele din BC si CRB.

multumesc
7 ani sunt stocate datele in BC. Insa, bancile cand interogheaza BC pot obtine informatii numai in ultimii 5 ani.
PORA AMALIA a scris:

buna ziua.

daca o persoana a luat un credit de nevoi personale si nu l-a achitat, dupa cat timp se sterg datele din CRB.

multumesc