avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 654 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Banci - inregistrare rau platnic
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Banci - inregistrare rau platnic

buna ziua.

daca o persoana a luat un credit de nevoi personale si nu l-a achitat, dupa cat timp se sterg datele din BC si CRB.

multumesc
Cel mai recent răspuns: PORA AMALIA , utilizator 14:30, 14 Iulie 2014
7 ani sunt stocate datele in BC. Insa, bancile cand interogheaza BC pot obtine informatii numai in ultimii 5 ani.
PORA AMALIA a scris:

buna ziua.

daca o persoana a luat un credit de nevoi personale si nu l-a achitat, dupa cat timp se sterg datele din CRB.

multumesc


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In cat timp sterg bancile comerciale informatiile despre clienti? alex123xq alex123xq Daca BC si CRB sterg datele despre creditori in patru, respectiv 7 ani, bancile comerciale la care ai avut un imprumut pe care nu l-ai platit in cat timp ... (vezi toată discuția)
Biroul de credit cosmyn86 cosmyn86 Buna seara.Acum trei ani am fost raportat la Biroul de credit,in acest timp datoria a fost achitata in urma unei intelegeri cu firma de recuperare.Ma ... (vezi toată discuția)
Birou de credit maimyc maimyc Buna seara, Sotul meu este in biroul de credit si am inteles ca s-a dat o lege prin care cei aflati in situatia lui, pot fi stersi din baza de date daca fac ... (vezi toată discuția)