Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masa

Va rog frumos sa imi spuneti, daca intr-o o institutie bugetara cu, capital de stat si finantare din surse proprii, salariatii pot primii tichete de masa.
Institutiile finantate integral din venituri proprii, pot acorda tichete de masa personalului din cadrul acestora in anul 2014.

OG nr. 29/2013 privind reglementarea unor masuri fiscal bugetare, publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 550 din 30 august 2013
Art. 5. -
(1) In anul 2014, institutiile si autoritatile publice centrale si locale, astfel cum sunt definite prin Legea nr. 500/2002 privind finantele publice, cu modificarile si completarile ulterioare, si prin Legea nr. 273/2006 privind finantele publice locale, cu modificarile si completarile ulterioare, indiferent de sistemul de finantare si de subordonare, inclusiv activitatile finantate integral din venituri proprii, infiintate pe langa institutiile publice, cu exceptia institutiilor finantate integral din venituri proprii si unitatilor prevazute la art. 93 alin. (11) din Legea nr. 95/2006 privind reforma in domeniul sanatatii, cu modificarile si completarile ulterioare, nu acorda tichete de masa personalului din cadrul acestora.