avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Sold la contul 711
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Sold la contul 711

Buna ziua..Va rof frumos sa ma ajutati.
M-am apucat sa fac bilantul pe anul 2013,,in balanta am pe contul 711 pe credit o valoare de -253400.il trec asa in bilant??
De ce imi apare asa?..mentionez ca am preluat de curand societatea pentru a tine evidenta contabila..
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 17:47, 22 Mai 2014
In bilant, in CPP se preiau soldurile lunare cu care s-a inchis 711 prin 121. Deci nu rulajele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sold 711 florcik florcik Buna ziua, Am o speta de rezolvat si nu stiu cum. Va rog sa ma ajutati sa inteleg cum calculez sold 711 daca nu am acces decat la o balanta ? Pe baza ... (vezi toată discuția)
Cont 711 cont de profit si pierdere daniela125 daniela125 buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie, in contul de profit si pierdere generat de saga , la contul 711 am o valoare cu minus (-300. 000 ... (vezi toată discuția)
Ct 711 si 121 marianavatany@yahoo.com marianavatany@yahoo.com Buna ziua. Am preluat contab.unei firme(livada)de la o alta pers.si ma confrunt cu urmatoarea problema: -in rulajul ct.121 este preluat si rul.ct.711(nu are ... (vezi toată discuția)