Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Sold la contul 711
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Sold la contul 711

Buna ziua..Va rof frumos sa ma ajutati.
M-am apucat sa fac bilantul pe anul 2013,,in balanta am pe contul 711 pe credit o valoare de -253400.il trec asa in bilant??
De ce imi apare asa?..mentionez ca am preluat de curand societatea pentru a tine evidenta contabila..
In bilant, in CPP se preiau soldurile lunare cu care s-a inchis 711 prin 121. Deci nu rulajele.