Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contracte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contracte de munca

Buna seara cati bani plateste un angajator pentru un contract de munca la 4 ore pe an sau luna???MULTUMESC.
De exemplu,pentru un salariul minim brut pe economie - de la 01.07.2014, 450 lei/luna pentru 4 ore/zi :
- locul de munca nu este functie de baza: pentru ca salariatul sa fie platit cu 316 lei angajatorul cheltuieste 576 lei
[ link extern ]

- locul de munca este functie de baza: pentru ca salariatul sa fie platit cu 356 lei angajatorul cheltuieste 576 lei
[ link extern ]