avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1093 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen prestari servicii
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen prestari servicii

Buna ziua,
Va prezint urmatoarea situatie: Am o Microintreprindere care presteaza urmatoarele servicii in domeniu comercial pentru un depozit de distribuitie cosmetice:
1. prezinta produse cosmetice in diverse magazine (pe baza de catlog, prospecte etc)
2.preiua comenzi de la magazine pt. produsele din oferta
3. Centralizez date cu privire la vanzarile depozitului ( atat ale mele cat si ale altora). Aceasta presupune prelucrarea unor baze de date de vanzari pt obtinerea unor rapoarte.
4. Negociez unele contracte de achizitie de produse pt. acel depozit.
Pt. toate aceste activ emit factura si sunt platit.
Intrebarea mea este Ce CODURI CAEN trebuiesc pt. astfel de activ. De la ORC mi s-a recomandat:
pt. activ 3= 6311 prelucrare date si pt celelalte Alte activ.de serv.suport pt.intreprinderi n.c.a.--8299??
Cel mai recent răspuns: Florian Turlete , Avocat 12:16, 8 Mai 2009
Cam acestea sunt, dar pentru a nu avea emotii puteti trece si alte obiecte nu va va costa mai mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen marius2009 marius2009 Buna ziua, Va prezint urmatoarea situatie: Am o Microintreprindere care presteaza urmatoarele servicii in domeniu comercial pentru un depozit de ... (vezi toată discuția)
Cod caen pentru intermediere vanzari online costi4 costi4 Buna ziua, ma intereseaza ce cod CAEN trebuie pentru a intermedia vanzari pe internet. Este posibil ca o PFA sa aiba 2 coduri CAEN diferite. Pentru ... (vezi toată discuția)
Vreau sa ma autorizez ca pfa nazdravan nazdravan buna seara as vrea sa lansez o revista cu scop publicitar (veniturile vor fi din vanzare spatiu publicitar nu din vanzare) si as vrea sa stiu daca este ... (vezi toată discuția)