Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Operat din nou la 4 ani
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Operat din nou la 4 ani

In urma cu 4 ani am fost lovit de un individ cu pumnul in ochelari. Am ramas cu o pareza de nervi + o cicatrice. Acuma la 4 ani , organismul arunca ata chirurgicala afara. Atunci, ,edicii de la urgenta mi-au pus sarma in loc de ata care se absoarbe. Adica m-au operat ca in anii 80 , 90.

Un destept de procuror , l-a scos pe respectivul afara cu fapta nu prezinta pericol social desi e vorba de un cicatrice nu prea frumoasa la ochi + 15 zile IML

Urmeaza sa ma operez. Am sanse sa-mi suplinesc cumva cele 15 zile IML astfel incat sa pot cere redeschidera UP macar? ce fac? ma duc la procuror sa ma vada, sa nu zica ca am facut-o pe pile si din adins? ii cer poza judiciara sau ce?
1. Ce vina are ala ca doctorul ti-a gresit operatia sau ca corpul tau nu accepta operatia?

2. Daca unul face 4 operatii deodata ia mai putine zile de ingrijiri decat unul care se opereaza in fiecare luna?