avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Subiect: Contributie fond privat de pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Subiect: Contributie fond privat de pensii



buna ziua.doresc sa stiu in ce conditii se poate face renuntarea la contributia la un fond de pensii privat si trecerea acesteia la fondul de pensii de stat,mentionez ca inscrierea la fondul privat a fost facultativa( varsta de peste 40 ani).multumesc.

Alte discuții în legătură

Contributie fond privat de pensii sfarghiu dan sfarghiu dan buna ziua.doresc sa stiu in ce conditii se poate face renuntarea la contributia la un fond de pensii privat si trecerea acesteia la fondul de pensii de ... (vezi toată discuția)
Pensie privata pilon ii dapetria dapetria Buna ziua, In anul 2008 - in necunostinta de cauza(neinformandu-ma suficient) am optat pentru participarea la un fond de pensii privat ING, pilonul II- pensie ... (vezi toată discuția)
Pensie privata pikii12 pikii12 buna ziua.am pensie privata obligatorie si pensie facultativa pilonul2...care dintre cele doua pensii o afecteaza pe cea de la stat?eu o sa ies la pensie cam ... (vezi toată discuția)