Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... consilier juridic stagiar
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

consilier juridic stagiar

Buna ziua,

Daca sunt membra a Colegiului consilierilor sunt stagiara ce documente sau cereri pot sa inaintez catre instanta.
Exemplu am un client care nu a achitat o factura : am luat toate masurile de instiintare cu confirmare de primire si tot nu a achitat.Pot sa formulez eu cererea de recuperare restante la judecatorie?
De altfel va rog sa imi spuneti ce acte mai pot sa fac in afara de contracte comerciale.In legea 514 spune acte juridice .
De altfel un model de cerere care sa prevada legea
georgianamaya, utilizator