Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Lumea de azi
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Lumea de azi

totul in jur se detelioreaza si de vina suntem noi
:(
inclusiv limba română, săraca de ea...
Nu mai fiti necajita, sentimentul asta l-a avut si Eminescu acum multa vreme iar lumea inca rezista :)

Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi si noua toate;
Ce e rau si ce e bine
Tu te-ntreaba si socoate;
Nu spera si nu ai teama,
Ce e val ca valul trece;
De te-ndeamna, de te cheama,
Tu ramâi la toate rece.
[ link extern ]

Interventie moderator
Cand sau daca mai doriti sa deschideti subiecte generaliste cum este acesta va rugam sa va straduiti sa argumentati afirmatiile pe care le faceti ca sa oferiti un suport de discutie. Topicurile care nu respecta aceasta cerinta sunt sterse. Acesta fiind primul dvs. mesaj pe forum ne-am zis sa nu va speriem insa pe viitor va rugam sa tineti seama de cerinta argumentarii mesajelor.
Multumesc :)
Ares-3, moderator
az_ a scris:

totul in jur se detelioreaza si de vina suntem noi
:(

eu ma iau dupa ponta.

Ponta: "Au fost ameliorate efectele politicii de sărăcire":yawn:

"În 2014, principalul obiectiv este de a face ca fiecare cetăţean al României să simtă în propriile sale venituri o creştere economică şi o dezvoltare care în acest moment este certificată de toate datele":yawn::yawn:

[ link extern ]