avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1322 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

va rog daca poate cineva sa ma ajute cu un raspuns urgent mama mea a facut un imprumut la banca in 2006 de 6000euro dar de vreo 2 ani nu a mai platit acum am primit oinstintare de la un executor pentru a merge sa dea scris despre bunuri sa se poate face executare,precizez ca mama mea este plecata din tara pana in septembrie iar eu nu stiu ce sa fac iar apartamentul nu este pe numele ei ci pel al mamai ei iar ea nu detine bunuri
Ultima modificare: Luni, 30 Iunie 2014
beatrice1, utilizator
Cel mai recent răspuns: savysb , utilizator 21:09, 11 August 2014
Daca nu detine bunuri si nu are venituri nu are ce sa execute. Iar ce are alta pers nu poate sa execute. Plus ca nu poate sa va execute bunuri care va asigura un trai decent, aragaz,frigider, masina spalat,etc
Daca nu decide bunuri este foarte bine. Nu trebuie sa faceti nimic, stati linistita !
dar mie teama ca vine la usa sau cum sa procedez ia are servici dar pana in septembrie nu ie in tara
ma gandeam sa le trimit o scrisoare si sa le atasez o copie dupa contractul casai sa vada ca nu e pe numele ei si o copie dupa biletul de avion in care reiese ca este plecata
Ultima modificare: Luni, 30 Iunie 2014
gi-jane2, moderator
Bunica e decedata sau e in viata ?
Nu trimiteti nimic. Nu e in tara si gata.
bunica traieste dar nici ea nui in tara
Ultima modificare: Luni, 30 Iunie 2014
beatrice1, utilizator

Alte discuții în legătură

Executarea unui cont al unei terte persoane in vederea recuperarii pensiei de intretinere minor desirelia75 desirelia75 cum se poate actiona in instanta in urmatoarea situatie: -fostul sot obligat la plata pensiei de intretinere minor in cuantum de 25%din venitul net lunar isi ... (vezi toată discuția)
Datorii bancare - creditorul nu are din ce isi recupera imprumutul gheorghelupu gheorghelupu Actuala mea concubina a facut un imprumut de nevoi personale in urma cu ceva ani,ramanand fara serviciu a intrat in imposiblitatea de asi onora datoriile catre ... (vezi toată discuția)
Executare silita cu ordin de propire iulya15 iulya15 buna ziua,ieri am primit la posta o instintare de la un executor bancar prin care ma instinta ca banca la care am o datorie de 5000 euro,a facut solicitare de ... (vezi toată discuția)