Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reglementare conditii emitere A1 pt societati ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reglementare conditii emitere A1 pt societati comerciale

Buna ziua, Care este Legea care reglementeaza conditiile care trebuiesc indeplinite de catre o societate comerciala (in cazul nostru - o societate autorizata ca Agent de Munca Temporara) pentru a obtine documentul portabil A1? In concret ma intereseaza sa vad negru pe alb care sunt documentele si care sunt conditiile pentru a obtine A1 caci „povestile” sunt multe si incalcite. Va multumesc
Documentul portabil A1 se elibereaza in aplicarea prevederilor Regulamentului (CE) 883/2004 privind coordonarea sistemelor de securitate sociala si cele ale Regulamentului (CE) nr. 987/2009 al Parlamentului European si al Consiliului din 16 septembrie 2009, regulamente care se aplica in relatia dintre statele membre UE si Spatiul Economic European (SEE).

Vedeti acest link
[ link extern ]