Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Formularul A1
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Formularul A1

Care sunt conditiile Obligatorii impuse unei firme pentru a aplica pentru formularul A1,Mai ales legat re TVA dar si restul.
Daca firma face parte dintr-un grup de firme european ce metode de detasare exista ,pentru a ocoli conditia de a avea lucrari in tara pentru ca ,activam inntr-un domeniu in care nu gasim lucrari in tara,dar avem contracte cu firme din grup si nu stim cum sa procedam cu detasarea muncitorilor legal,sau daca deschidem filiala sau sucursala in franta sau belgia,totul pentru ca nu indeplinim conditiiile din A1,sau daca exista derogari de la aceste conditii.
Asa cum am mai spus nu exista alte metode de detasare.