avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii necesare functionare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii necesare functionare

Buna ziua,
Am un SRL, cu caen-urile urmatoare :
2751 - fabricarea de aparate electrocasnice
4617 - intermedieri in comertul cu prod alimentare,bauturi si tutun
4637 - comert cu ridicata cu cafea ceai si alte condimente
8292 - activitati de ambalare
Pe scurt, firma deocamdata executa 2751 (reprezentand rasnite de cafea), si in curand ma voi axa pe macinare si ambalare piper si alte condimente. Va rog sa-mi spuneti ce autorizatii sunt necesare, cum le obtin (pasi, documente,institutii), pentru ca nu am reusit sa ma lamuresc singura pana acum, sunt bulversata :((.
Va multumesc si sper ca m-am facut inteleasa.
Cel mai recent răspuns: IMR BUSINESS CONSULTING , Consilier juridic 15:13, 16 Iulie 2014
Unde este stabilit sediul social? Activitatile sunt autorizate la sediu sau la punctul de lucru(daca exista unul)?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog sa ma ajutati cu informatii privind distribuirea unor vinuri DIANACIOBANU DIANACIOBANU buna ziua!impreuna cu un prieten as dori sa distribuim din Italia in Romania niste vinuri, cafea si alimente,...am inteles de la el , ca e vb de taxa de ... (vezi toată discuția)
Cod caen distributie produse alimentare alyona alyona Buna ziua, care ar fi codul CAEN pt. distributia produselor alimentare? 4617 - Intermedieri In comertul cu produse alimentare, bauturi si tutun? Alegerea ... (vezi toată discuția)
Ce cod caen îmi trebuie dacă vreau sa ambalez zahar? florentinadaniela florentinadaniela Buna ziua, Ce cod caen îmi trebuie dacă vreau sa cumpăr zahar vrac și să îl ambalez la pungi de 1 kg și să îl revând? (vezi toată discuția)