Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii necesare functionare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii necesare functionare

Buna ziua,
Am un SRL, cu caen-urile urmatoare :
2751 - fabricarea de aparate electrocasnice
4617 - intermedieri in comertul cu prod alimentare,bauturi si tutun
4637 - comert cu ridicata cu cafea ceai si alte condimente
8292 - activitati de ambalare
Pe scurt, firma deocamdata executa 2751 (reprezentand rasnite de cafea), si in curand ma voi axa pe macinare si ambalare piper si alte condimente. Va rog sa-mi spuneti ce autorizatii sunt necesare, cum le obtin (pasi, documente,institutii), pentru ca nu am reusit sa ma lamuresc singura pana acum, sunt bulversata :((.
Va multumesc si sper ca m-am facut inteleasa.
Unde este stabilit sediul social? Activitatile sunt autorizate la sediu sau la punctul de lucru(daca exista unul)?