Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am nevoie de un sfat.Am bãtut o persoanã.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am nevoie de un sfat.Am bãtut o persoanã.

Am nevoie mai mult de experienta dvs. decat de ajutorul dvs. juridic...

L-am batut pe unul pt. ca se uita la prietena mea in club, si pt. ca aveam boala pe el. Am facut-o alaturi de alti 3 indivizi. L-am prins in timp ce venea acasa de la club si i-am dat. 25 zile IML, maxilar rupt, o coasta.. etc.dar acuma e 100% ok, fara sechele..

Cam care sunt sansele ca el sa se razbune pe mine? NU pot dormi linistit... ne-a tarat pe la politie/parchet dar fiind mai multi am luat mereu NUP.

Chestia a fost in urma cu 2 ani.
depinde cata boala are si el pe Dvs. Daca are multa, sansele cresc :-)
s-a considerat parte civila ? cu ce suma ?
Cu o suma pe care o va preciza ulterior... spitalizarea a fost 2000 lei..Eram mai multi si am zis ca nu am fost noi, am scapat. el nu avea martori ...
Am auzit ca e nasol cu boala in ziua de azi.
Daca solutia a fost de NUP si nu a fost atacata sau daca a fost s-a mentinut, in penal s-a terminat pentru el.