avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 481 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cuvintele spuse la suparare... sau din lauda ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cuvintele spuse la suparare... sau din lauda constituie proba?!

Am fost agresat in urma cu 2 ani de catre o gasca compusa din mai multi indivizi. Unul dintre baieti a fost gasit batut recent in fata casei, destaul de grav, cu botele de bassball...

Politia ma banuieste pe mine, si se bazeaza pe faptul ca, in cazul meu s-a dat NUP, si eu m-am laudat la foarte multa lume ca are sa-l rezolv pe respectivul...ca am sa pun pe cineva sa-l bata etc...

Cand a luat bataia (cu ceva timp in urma de Pasti) eu eram plecat din tara, mi-au dat NUP si apoi din nou UP ... ca cica as fi pus pe cineva,dar nu e adevarat.

Doar am zis niste vorbe sa ma laud, sa-mi protejez demnitatea persoanei ...

Are ceva sansa procurorul respectiv cu mine daca ma trimite in instanta?
Cel mai recent răspuns: satir , utilizator 09:18, 5 Septembrie 2013
Orice persoana poate fi condamnata penal numai in baza unor probe temeinice
NIMIC NU E TEMENINIC IN LUMEA ASTA.... NICI MACAR RELIGIILE


PROCURORUL, ARE VREO 10 MARTORI , S-A DUS PE LA FOSTELE MELE IUBITE,ETC.... AU DECLARAT CA II URAM PE AIA SI CA AM PROMIS RAZBUNARE!
Trebuie sa dovedeasca.
E posibil sa incerce mult timp sa faca asa ceva.

E greu de spus ce va iesi deoarece depinde si cum va decurge ancheta penala.
Daca ma trimite in judecata, ce sanse am sa fiu achitat?

Cat timp va incerca? Are cam 5-7 declaratii ... 2 de la fostele mele iubite, una de la o amica, si de la colegi ... vecini ...

ce naiba era sa zica si aia? ca ii iubeam pe aia?
Am primit NUP tentativa de omor, UP instigare la vatamare corporala grava ...

Alte discuții în legătură

Procedura urmarire penala johnny_4u123 johnny_4u123 buna ziua, am facut o infractiune si am lasat amprente in locul respectiv. sunt suspect in dosar politia ma cauta dar eu am plecat din localitate ca sa nu ... (vezi toată discuția)
Un sfat daca se poate andrei87 andrei87 Buna ziua, Numele meu este Andrei si am o functie de conducere intr-o companie de curierat foarte importanta pe piata.In urma cu 2 saptamani aproximativ a ... (vezi toată discuția)
Urmatoarea constituie proba in vederea redeschiderii u.p. ? satir satir Am obs. ca unele instante de judecata refuza cereri de revizuire in cazul in care considera ca petentul pe timpul U.P. putea cere administrarea respectivelor ... (vezi toată discuția)