Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cuvintele spuse la suparare... sau din lauda ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cuvintele spuse la suparare... sau din lauda constituie proba?!

Am fost agresat in urma cu 2 ani de catre o gasca compusa din mai multi indivizi. Unul dintre baieti a fost gasit batut recent in fata casei, destaul de grav, cu botele de bassball...

Politia ma banuieste pe mine, si se bazeaza pe faptul ca, in cazul meu s-a dat NUP, si eu m-am laudat la foarte multa lume ca are sa-l rezolv pe respectivul...ca am sa pun pe cineva sa-l bata etc...

Cand a luat bataia (cu ceva timp in urma de Pasti) eu eram plecat din tara, mi-au dat NUP si apoi din nou UP ... ca cica as fi pus pe cineva,dar nu e adevarat.

Doar am zis niste vorbe sa ma laud, sa-mi protejez demnitatea persoanei ...

Are ceva sansa procurorul respectiv cu mine daca ma trimite in instanta?
Orice persoana poate fi condamnata penal numai in baza unor probe temeinice
NIMIC NU E TEMENINIC IN LUMEA ASTA.... NICI MACAR RELIGIILE

PROCURORUL, ARE VREO 10 MARTORI , S-A DUS PE LA FOSTELE MELE IUBITE,ETC.... AU DECLARAT CA II URAM PE AIA SI CA AM PROMIS RAZBUNARE!
Trebuie sa dovedeasca.
E posibil sa incerce mult timp sa faca asa ceva.

E greu de spus ce va iesi deoarece depinde si cum va decurge ancheta penala.
Daca ma trimite in judecata, ce sanse am sa fiu achitat?

Cat timp va incerca? Are cam 5-7 declaratii ... 2 de la fostele mele iubite, una de la o amica, si de la colegi ... vecini ...

ce naiba era sa zica si aia? ca ii iubeam pe aia?
Am primit NUP tentativa de omor, UP instigare la vatamare corporala grava ...