Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de comodat masina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de comodat masina

Buna ziua! Cumnatii mei pleaca in Turcia cu masina mea. Am facut la notar un contract de comodat, dar mai departe nu prea mai stim ce trebuie facut, o traducere in engleza e suficient?
Multumesc frumos!
da, e de preferat sa fie si intr-o limba de circulatie internationala iar traducerea sa fie legalizata
Multumesc frumos!
faceti o traducere legalizata si in germana , turcii vorbesc mai mult germana decat engleza sau oricare alta limba straina .
va fi mai usor pentru ei .
Multumesc mult!
Spuneti-mi, va rog cineva imi zicea ca trebuie sa megem la consulatul Turciei la Bucuresti, pentru nu stiu ce... tinand cont ca suntem din Galati, nu ne este la indemana...