Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Chemare in judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Chemare in judecata

Va rog sa-mi trimiteti si mie un model de chemare in judecata a responsabilului unitatii pentru neintocmire contract individual de munca.
Puteti sa faceti o sesizare sub acest aspect la ITM!
mmoceanu a scris:

Puteti sa faceti o sesizare sub acest aspect la ITM!

Am facut deja si domnii de la ITM mi-au comunicat ca reprezentantul firmei le-a spus ca nu am lucrat niciodata acolo. Si "m-au sfatuit" sa actionez firma in judecata ca e conflict de munca. Ce treaba au cei de la ITM ca se angajeaza la negru. Controlalele adevarate se fac doar la comanda politica nu pentru muritori de rand ca mine. O sa fac o plangere la Parchet pentru abuz in serviciu si firma o actionez in instanta ca patronul are bani pentru spaga la ITM.
Nu vi se poate pune la dispozitie "model de cerere de chemare in judecata".
Fiecare cerere de chemare in judecata se formuleaza in functie de aspectele de drept si de fapt specifice fiecarui caz in parte.
Va sfatuiesc sa luati legatura cu un avocat caruia sa ii detaliati cazul dvoastra si care sa va ofere sprijin de specialitate.