Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CCM 2014
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CCM 2014

Bună ziua!
Vă rog să mă ajutaţi cu un model de cerere pentru acordarea ajutorului pentru salariaţi conform CCM:

(1). Salariata mamă beneficiază, la naşterea şi la adopţia fiecarui copil, de un ajutor în cuantum de 1.500 lei net.
(2). În situaţia în care mama nu este salariată a unităţii, tatăl va beneficia de un ajutor în cuantum de 1.500 lei net.
(3). Acordarea ajutorului se face prin depunerea unei cereri însoţită de copia actului de naştere.

Mulţumesc.
Domnule Director/ Administrator

Subsemnata,......................................salariată în cadrul S.C. ..........................................., în funcţia de .........................., în temeiul art. ... din Contractul Colectiv de Muncă la Nivel de SC ..........., vă rog să-mi aprobaţi plata ajutorului pentru naşterea fiecărui copil, în cuantumul de ........
Anexez prezentei copia certificatului de naştere al copilului..................................

Data............... Semnătura...........................