avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ce acte imi trebuie sa in dosar pentru examen auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ce acte imi trebuie sa in dosar pentru examen auto

buna seara.
maine am examenul teoretic pentru permisul auto categoria C, si am observat ca in dosar am doar:
-cazier judiciar
-chitanta taxa examinare
-chitanta contravaloare permis
-copie buletin
-copie permis
-fisa scolarizare
-cerere pt examen
-copie dupa avizul medical.

lipseste copia de la avizul psihologic... intrebarea mea este trebuie si aceasta copie in dosar? Multumesc.

imi cer scuze pentru titlu.
Ultima modificare: Luni, 28 Iulie 2014
cristi4sanem, utilizator
Cel mai recent răspuns: cristi4sanem , utilizator 21:41, 28 Iulie 2014
Nu este necesar avizul psihologic.
Daca nu aveati avizul psihologic nu puteati face scoala de soferi si nu vi se elibera fisa de scolarizare.
Ultima modificare: Luni, 28 Iulie 2014
cyan, moderator
Multumesc de raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valabilitate scoala de soferi jacquelline jacquelline As dori sa stiu care este valabilitatea pentru scoala de soferi (nr. de inregistrare al dosarului dat la inscrierea la scoala este 28.04.2012, fisa medicala ... (vezi toată discuția)
Drept inscriere examen auto JosefC JosefC Buna ziua.Am si eu cateva intrebari.Din cate am aflat de pe acest forum, dupa 1 an de la data pronuntarii sentintei civile, am dreptul sa dau din nou de ... (vezi toată discuția)
O intrebare despre scoala de soferi lusyana lusyana vreau sa stiu...fiecare document de la dosar dupa cat timp expira?! si care anume... si mai vreau sa stiu daca am inceput scoala de soferi pe data de 10 .10 ... (vezi toată discuția)