Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ce acte imi trebuie sa in dosar pentru examen auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ce acte imi trebuie sa in dosar pentru examen auto

buna seara.
maine am examenul teoretic pentru permisul auto categoria C, si am observat ca in dosar am doar:
-cazier judiciar
-chitanta taxa examinare
-chitanta contravaloare permis
-copie buletin
-copie permis
-fisa scolarizare
-cerere pt examen
-copie dupa avizul medical.

lipseste copia de la avizul psihologic... intrebarea mea este trebuie si aceasta copie in dosar? Multumesc.

imi cer scuze pentru titlu.
cristi4sanem, utilizator
Nu este necesar avizul psihologic.
Daca nu aveati avizul psihologic nu puteati face scoala de soferi si nu vi se elibera fisa de scolarizare.
cyan, moderator
Multumesc de raspuns.