avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 481 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Magazin mixt
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Magazin mixt

Pot sa comercializez in acelasi spatiu produse naturiste (ceaiuri, creme, medicamente)si produse gen magazin Fermierul ( erbicide, solutii pt pomi, pt vita de vie, seminte plante.)?
Cel mai recent răspuns: IONICA VADUVA , utilizator 08:26, 1 August 2014
Cred ca da, insa ar fi bine sa fie pe rafturi separate...
se pot comercializa conform avizelor si aprobarilor ce trebuiesc obtinute, dar trebuie spatii delimitate si totodata nu pot avea contact unele cu altele. Cumva spatiul trebuie impartit in doua parti, fiecare trebuie sa asigure securitatea marfii si integritatea ei.
Mult succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen 4719 am cod caen 4719 magazin cu vanzare predominanta in magazine nespecializate de produse nealimentare. intrebarea mea ar fi daca pot sa comercializez ceaiuri, ... (vezi toată discuția)
Coduri caen produse gen plafar danmarianpopescu danmarianpopescu Ce coduri CAEN trebuiesc puse pentru un magazin gen plafar(ceaiuri, remedii, tincturi,etc.)Din cate am vazut difera de la judet la judet. (vezi toată discuția)
Farmacie/magazin produse din plante anitsirc anitsirc Buna seara! / Buna ziua! O cunostinta doreste deschiderea unei \"farmacii naturiste\" sau \"magazin naturist\". Produsele vor fi: tincturi, gemoderivate, ... (vezi toată discuția)