Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere disciplinara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere disciplinara

Este adevarat ca nu ma poate concedia pe motiv disciplinar decat daca s-au respectat niste etape? Ei au facut lucrul acesta si m au concediat pe motiv de absente nemotivate ( dar absentele erau motivate , deoarece eu nu mai puteam veni la locul de munca deoarece desi i am explicat superiorilor ca am fost concediata verbala, discriminata si hartuita permanent ei nu au facut nimic sa rezolve conflictul, au facut decat sa si bata joc la randul lor mai intai mi s a zis ca ma transfera si apoi sa vin inapoi la locul de minca ca si cand nu s ar fi intamplat nimica. Deci practic eu am facut decat sa scriu un pv in care relatam toate ce mi s au facut
Depinde, de situatia respectiva si de cum se lamureste comisia in cauza.