Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Neplata factura abonament telefonie mobila
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Neplata factura abonament telefonie mobila

Buna ziua! am si eu o problema cu un abonament orange! acum un an si jumatate am incheiat un abonament pentru un modem de internet in valoare de 40 lei/lunar pe o perioada de 24 luni, nu l-am folosit decat 1 luna si apoi am mers sa le comunic ca nu sunt multumita de el deoarece nu este asa cum a fost descris, am vrut sa reliziez contractul dar nu au vrut decat daca plateam o suma extraordinar de mare si am lasat totul asa, am mai platit facturi pana a trecut un an si apoi m-am hotarat sa platesc la cateva luni , in martie mi-a venit o factura in valoare de 120 lei, apoi la 2 zile o factura de la o firma de recuperare de 150 lei , astazi am mers la orange sa platesc factura aia de 150 lei dar mi s-a spus ca am de achitat 600 lei ca firma de recuperare adauga penalitatii, menzionez ca din aprilie eu nu am mai primit nimic si de asta nu am mers sa platesc , deoarece in scrisoarea primita scria ceva ca se reziliaza contractul si am crezut ca asta sa si intamplat dar se pare ca nu e asa. mi se pare un abuz aceasta suma dar nu stiu ce sa fac deoarece imi este frica sa nu patesc ceva. eu numai locuiesc la adresa respectiva, acolo stateam la o matusa si intre timp m-am mutat si nu vreau sa aiba ea de suferit! ma puteti sfatui ce sa fac?? va multumesc
achitati despagubirile si penalitatile, daca nu ati trimis cerere de reziliere in scris.