avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1400 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Santaj, maltratare, coruptie, drepturile copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Santaj, maltratare, coruptie, drepturile copilului

ca exemplu ... eu sunt mama am suferit de la 17 ani pana la varsta de 23 de ani ... i nfine 8-9 ani in tot acest timp am fost injurata , batuta cat am fost insarcinata , abuzata psihic/fizic , facuta ca ultima speta de om de pe planeta ... si am fost nevoita sa fug de langa copilul meu din cauza tatalui si mamei lui ... tatal lui nu a lucrat in viata lui o zi de munca si daca a lucrato a fost la pacanele sau jocuri de noroc .... el nu a vrut sa recunoasca copilul si copilul este tinut cu forta ... si se foloseste de copil pt a ma santaja cu bunuri si bunuri materiale , amenintari cu moartea din partea tatalui si a copilului ( copilul vorbeste foarte urat , ma ameninta ca baga cutitul in mine ) eu in 4 ani nu am avut forta sa depun o plangere in potriva lui desi in tot acest timp am primit fel si fel de apeluri de la persoane care vroiau servicii sexuale desi eu nu practic asa ceva ..... site-uri cu fel si fel de poze .... iar acum nu stiu ce sa fac si in ce diretie sa o mai iau ... nu am fost prea clara in ceea ce am scris ... dar daca incep sa scriu imi va lua zile si zile ... am nevoie de o parere nu mai suport
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 15:27, 17 August 2014
Era bine sa fi apelat la avocat ca sa va sustina anterior.
Acum poate fi complicata situatia deoarece nu o sa va creada judecatorul doar pe vorbe.
Dar...daca el nu a lucrat va poate fi de ajutor la proces.
Instanta va avea ce judeca...daca va judeca...
Important e sa stiti ce vreti, in care directie vreti s-o luati.
Cati ani are copilul ?
Acum cat timp ati plecat, ce ati facut de cand ati plecat pt a va apropia de copil ?
nimic pt ca nici nu ma lasat sa il vad in 4 ani de zile ... imi este frica de el sa nu patesc ceea ce am patit in trecut ...
domnule avocat avocat lascoschi am in telefonul meu peste 190 de mesaje pline de amenintari , santajae .... .... copilul este pus sa ma injure ..... si daca inregistrez copilul ... instanta se va speria ce va spune acel copil ... mai ales mesajele din telefon ....
Nu ati scris ce doriti si ce varsta are copilul..

Alte discuții în legătură

Va rog ajutor!!! bună, am avut o relație timp de trei luni cu un individ de ... OanaAnais OanaAnais Bună, am avut o relație timp de trei luni cu un individ de pe internet și faptic o luna am locuit împreună... La mine acasă.. Am fost o victima pt ca am ... (vezi toată discuția)
Cum îmi pot lua copilul in italia? CrystynaDeea CrystynaDeea Am plecat din Romania in 2014,am un băiețel de 6 ani care a stat cu tatal lui pana in ziua de astazi(am hotărât să plec de lângă el pentru ca a vrut să ... (vezi toată discuția)
Buna seara. am nevoie de ajutor. in luna decembrie 2020 am plecat ... Andreea32666 Andreea32666 Buna seara. Am nevoie de ajutor. In luna Decembrie 2020 am plecat de la casa concubinului cu băiatul meu în vârstă de 8 ani. După câteva telefoane ... (vezi toată discuția)