Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Organizarea taberelor private
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Organizarea taberelor private

Care sunt conditiile specifice de organizare a unei tabere private, a team-buldingurilor etc, daca in statutul ONG-ului este incadrata aceasta posibilitate de organizare a taberelor tematice?Care sunt conditiile sanitare pe care trebuie sa le indeplineasca o tabara sau conditiile de preparare si servirea meselor?Taberele ar fi orgaizate in diferite spatii private inchiriate.
KTunde, utilizator
Conditiile de organizare a taberelor, excursiilor, expedițiilor și a altor activități de timp liber în sistemul de învățământ preuniversitar le gasiti in:
- Ordinul nr. 3.060 din 3 februarie 2014 privind aprobarea Condiţiilor de organizare a taberelor, excursiilor, expediţiilor şi a altor activităţi de timp liber în sistemul de învăţământ preuniversitar
[ link extern ]

- Ordinul nr.411/2013
[ link extern ]