Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Monografie contabila coloana dus
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Monografie contabila coloana dus

Buna ziua,
va rog sa -mi spuneti cum inregistrez in contabilitate : coloana dus Euphoria cu baterie termostat , crom H113.3 in valoare de 3437.6lei fara tva?
va multumesc
Buna ziua,

Pentru a sti ce monografie contabila se aplica trebuie sa precizati care este destinatia acestor achizitii.
Buna ziua,
Achizitia s-a efectuat pentru patrimoniul firmei, la sediul social. Nu stiu sa o incadrez (achizitia pt.gr.sanitar) in catalogul privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor fixe.
Multumesc pt.raspuns.