Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce trebuie sa contina un dosar ptr. legea 15/2003 - ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce trebuie sa contina un dosar ptr. legea 15/2003 - Sector 2?

Buna ziua!

Ma intereseaza ce anume trebuie sa contina un dosar pentru legea 15/2003, Sector 2 si care sunt pasii de urmat in aceasta procedura. #-o
Am cautat pe site-ul oficial al Primariei si nu am gasit nimic... =D>

De asemenea, daca a trecut cineva prin asa ceva, ... se merita? :O

Multumesc!
carmenmar, utilizator
Cererea va cuprinde numele si prenumele solicitantului si domiciliul acestuia, la care se va anexa o copie de pe certificatul de nastere, o copie de pe cartea de identitate, o declaratie a solicitantului, pe propria raspundere, in care va mentiona ca nu detine sau nu a detinut in proprietate o locuinta sau un teren destinat construirii unei locuinte, precum si o declaratie a parintilor solicitantului, pe propria raspundere, ca nu detin sau nu au detinut in proprietate un teren in suprafata mai mare de 500 m2 in mediul urban si 5.000 m2 in mediul rural, indiferent de localitatea in care este situat terenul.
5.000 mp in mediul rural, inclusiv extravilan?
Buna ziua,

ati aflat raspunsul la intrebarea dumneavoastra ? Se considera si terenul arabil din extravilan la calcul ?

Multumesc!