Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene pentru cultura de salcie energetica
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene pentru cultura de salcie energetica

Buna ziua! Am 24 de ani si as vrea sa infiintez o cltura de salcie energetica de cca 2 ha ca atat teren am in posesie undeva langa Rimnicu Sarat, oras in care am si domiciliul. Pe parcurs vreau sa ma extind la peste 10 ha. As vrea sa stiu in ce conditii pot primi fonduri de la UE pentru demararea micii afaceri. cumva trebuie sa am mai mult teren in posesie?
Georgian007 a scris:
se valorifica in faza primara vrac la firmele care produc peleti sau bricheti cu aproximativ 40 euro/tona

Cunoasteti vreo astfel de firma? Ati discutat cu ei? Si-au exprimat intentia sa cumpere de la dvs.? V-au confirmat pretul?

sau daca exista in proprietate o fabricuta de peleti cu 120-150 euro/tona.

Exista? Ati verificat cu cat vand alte firme produsul? Aveti idee cum se ajunge la clienti?