avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 991 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene pentru cultura de salcie energetica
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene pentru cultura de salcie energetica

Buna ziua! Am 24 de ani si as vrea sa infiintez o cltura de salcie energetica de cca 2 ha ca atat teren am in posesie undeva langa Rimnicu Sarat, oras in care am si domiciliul. Pe parcurs vreau sa ma extind la peste 10 ha. As vrea sa stiu in ce conditii pot primi fonduri de la UE pentru demararea micii afaceri. cumva trebuie sa am mai mult teren in posesie?
Cel mai recent răspuns: Grigoroiu , utilizator 11:29, 7 Septembrie 2014
Georgian007 a scris:
se valorifica in faza primara vrac la firmele care produc peleti sau bricheti cu aproximativ 40 euro/tona

Cunoasteti vreo astfel de firma? Ati discutat cu ei? Si-au exprimat intentia sa cumpere de la dvs.? V-au confirmat pretul?

sau daca exista in proprietate o fabricuta de peleti cu 120-150 euro/tona.

Exista? Ati verificat cu cat vand alte firme produsul? Aveti idee cum se ajunge la clienti?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce coduri caen imi trebuie sa desfasor urmatoarele activitati???? Ionutz203 Ionutz203 :( VA ROG FRUMOS AM NEVOIE URGENT DE UN RASPUNS SIGUR: CE CODURI CAEN IMI TREBUIE SA DESFASOR URMATOARELE ... (vezi toată discuția)
Nssm TomaCotorogea TomaCotorogea Buna ziua, Am si eu o intrebare: prin ce lege sau normativ s-au abrogat NSSM-urile? Eu stiu ca s-au abrogat odata cu legea 319/2006 si HG 1425/2006 dar ... (vezi toată discuția)
Ordin 50/1990 mihaela_mastacan mihaela_mastacan Buna ziua, Va rog sa imi prezentati continutul art. 160 (3) din Anexa II la Ordinul 50/1990. Multumesc. (vezi toată discuția)