avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum organizez legal intr- un sediu secundar un ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum organizez legal intr- un sediu secundar un magazin si un bar ,ce alte marfuri pot vinde in bar la tara

Am un SRL si am obtinut certificatul de inregistrare mentiuni de la orc pentru infiintarea unui sediu secundar la tara pentru magazin si bar separat, sau magazin+bar .Acestea le putem face in acelasi spatiu ? sau... avem posibilitatea si in spatii diferite in aceeasi cladire dar, costurile sunt mai mari (casa de marcat separat,alt vanzator etc).Codurile CAEN trecute in certificatul constatatur pentru acest sediu secundar sunt:5630;4711;4719;4721;4722;4723;4724;4729;4751;4759;4771;4772;4775;4778;De mentionat ca a mai fost amenajata acum catva ani una din incaperi pentru bar si are si o masa de biliard.
Cum ma invatati sa-mi organizez d.p.d.v legal?
Ce marfuri alimentare si nealimentare pot vinde in bar?
Cum utilizez masa de biliard?
Daca la inceput pot sa incep activitatea cu doar cateva coduri CAEN spre ex.cele pentru bar5630;4724;4711
Trebuie sa ma duc sa cer autorizatie sanitar veterinara ,sau aviuze de la APM;DSP;ITM ? cum procedez?
Va trebui sa merg si la biroul unic din cadrul CAMEREI DE COMERT?


Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Alte discuții în legătură

Intr-un sediu secundar deschis recent pentru magazin si bar,pot incepe activitatea numai cu barul? ContSters330987 ContSters330987 Am un SRL si am obtinut certificatul de inregistrare mentiuni de la orc pentru infiintarea unui sediu secundar la tara pentru magazin si bar separat, sau ... (vezi toată discuția)
intr-un sediu secundar deschis recent pentru magazin si bar,pot incepe activitatea numai cu barul? ContSters330987 ContSters330987 Am un SRL si am obtinut certificatul de inregistrare mentiuni de la orc pentru infiintarea unui sediu secundar la tara pentru magazin si bar separat, sau ... (vezi toată discuția)
Atorizatie infintare salon infrumusetare! adrian_bra adrian_bra Buna ziua, am si eu o problema care necesita o rezolvare... Este adevarat ca daca am firma infiintata, cu codurile CAEN respective....ceea ce mai conteaza ... (vezi toată discuția)