Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Promulgarea legilor privind amnistia fiscală în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Promulgarea legilor privind amnistia fiscală în cazul mamelor, pensionarilor și a personalului plătit din fonduri publice

Presedintele tarii a semnat decretele pentru promulgarea :
- Legii privind unele măsuri referitoare la veniturile de natură salarială ale personalului plătit din fonduri publice - Legea nr.124/2014 . Legea intra in vigoare la 3 zile de la data publicarii in Monitorul Oficial al Romaniei.

- Legii privind scutirea de la plata unor debite provenite din pensii - Legea nr.125/2014 . Legea intră în vigoare la data de întâi a lunii următoare datei publicării în Monitorul Oficial al României, Partea I.

- Legii pentru modificarea Ordonanței de Urgență a Guvernului 111/2010 privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor, precum și pentru stabilirea unor măsuri în vederea recuperării debitelor înregistrate cu titlu de indemnizație pentru creșterea copilului - - Legea nr.126/2014 . Legea intra in vigoare la 3 zile de la data publicarii in Monitorul Oficial al Romaniei.

update
Legile au fost publicate in Monitorul Oficial al Romaniei nr.700/24.09.2014
Cornel Vasile, Consilier juridic
au apărut și normele la leagea 125/2014 în mof 878/3.12.2014
[ link extern ]
afh2, utilizator