Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impunere abuziva sau nu!
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impunere abuziva sau nu!

Am cumparat un imobil de la A .D.S in ianuarie 2008 , si care am uitat sa l mai declar la Primarie pt. impozitare , intre timp( 23.09.2014) au trimis adresa catre ADS iar acestia le au trimis o adresa prin care precizeaza ca imobilul este vandut din 2008, pot fi pus sa platesc impozitul retroactiv ,chiar daca eu nu am declarat inca imobilul se poate face impunere doar prin simpla adresa a celor de la ADS,si daca da notficarea celor de la primarie intrerupe prescriptia de 5 ani!
Va multumesc!
P.S.
Mai amintesc ca imobilul a fost luat pe firma(Cabinet Medical ) , firma care nu mai are activitate, eu mutandu mi activitea pe SC si implicit nu am niciun ban pe Cabinet. Cum ma pot executa!?
katap, utilizator
Platiti si amenda ca nu l-ati declarat la timp si impozitul restant cu tot cu penalitati si dobanzi !
Teoretic da! Practic nu e chiar ...asa!