Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... perioada de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

perioada de proba

Buna seara!Va rog sa ma ajutati cat mai rapid cu putinta cu un raspuns la urmatoarea situatie:as dori sa stiu daca in perioada de proba atat angajatorul cat si angajatul pot renunta la contractul de munca fara preaviz,pentru ca as dori sa renunt la contract pt niste chestiuni dificlile in a 15 zi lucratoare de proba fara sa ma stau in preaviz.Va multumesc!
Art.31 C.mun.
..
(3) Pe durata sau la sfarsitul perioadei de proba, contractul individual de munca poate inceta exclusiv printr-o notificare scrisa, fara preaviz, la initiativa oricareia dintre parti, fara a fi necesara motivarea acesteia.
....
multumesc mult!