Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare in UE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare in UE

dupa expirarea termenului de 24 luni, in cele 2 luni, pana la inceperea unei alte detasari transfrontaliere, se poate reveni la salariul anterior detasarii? pe perioada detasarii transfrontaliere, aferent salariului, platim: cazare, transport, masa, mai putin diurna si indemnizatia de 50%? mentionez ca am citit L344, HG104, D96 si 67, dA2, RegCE833, dar daca mai cunoasteti cadre legale...
Dupa incetarea detasarii, salariatul va primi salariul avut inainte de detasare.
multumesc pentru info. asa stiu si eu, facem un act aditional, incheiat cu acordul ambelor parti, de revenire situatia initiala; la a 2-a intrebare am observat raspunsul=> "masa" si "diurna", in texlul de lege, au aceeasi insemnatate, deci se plateste diurna: 87.5 E/zi, maximum, pentru a nu se impozita (Codul Fiscal)