Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxe SRL-D
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxe SRL-D

Buna ziua,

Daca am un Srl-d si vreau sa imi deschid un punct de lucru dupa momentul infiintarii firmei, trebuie sa platesc acele taxe la ONRC sau e totul gratuit?
Multumesc
Art. 5. - Microîntreprinderea aparţinând întreprinzătorului debutant beneficiază de următoarele facilităţi:

d) scutirea de la plata taxelor pentru operaţiunile de înmatriculare efectuate la oficiile registrului comerţului pentru înregistrarea microîntreprinderii, precum şi de la plata tarifului pentru publicarea în Monitorul Oficial al României, Partea a IV-a;