Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Medic asociat in SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Medic asociat in SRL

Buna ziua,

As dori sa stiu daca un medic stomatolog ar putea fi asociat intr-un SRL care are ca obiect de activitate distributia de produse stomatologice?
Buna ziua,

Din punct de vedere al legii societatilor nu exista vreun impediment in acest sens. Codul deontologic al profesiei, cu atat mai putin nu cred ca va interzice detinerea acestei calitati.

Succes!