avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 237 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchiriere apartament in regim hotelier
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchiriere apartament in regim hotelier

Buna ziua,
Am un apartament pe care doresc sa il dau cu contract de comodat firmei sotului meu pentru a-l inchiria in regim hotelier.
Cum este mai bine sa fac o firma pe clasificatie CAEN 552 - ce implica acest lucru?
Sau sa prestez doar servicii inchiriere simple?
Cum este legal? Ce alternative as avea?

Multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Probleme cu vecinul chirias "persoana juridica" cezariuliu cezariuliu Buna seara, Poate cineva sa ma ajute cu cateva informatii legate de urmatoare problema. Apartamentul de deasupra este inchiriat de proprietar unei firme ... (vezi toată discuția)
Deducerea chieriei si a altor cheltuieli pentru o firma care functioneaza in alt spatiu decat sediul social. stildeviata stildeviata De putin timp am infiintat un SRL avand ca domeniu de activitate Publicitate- cod CAEN 731.Pentru sediu social am incheiat un contract de comodat la o adresa ... (vezi toată discuția)
Inchiriere apartament in regim hotelier Crina14 Crina14 Salutare..Sunt proprietarul unui apartament cu doua camere (camera de dormit si living) si doresc sa-l dau spre inchiriere in regim hotelier. Avand in vedere ... (vezi toată discuția)