avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Vecinul cu multe arme
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Vecinul cu multe arme

Buna seara,
Mai o situatie ciudata. Am un vecin care trage cu arma cu aer comprimat ,intr-o curte unde sunt mai multe imobile locuite! Ce variante am sa-l opresc?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:58, 11 Octombrie 2014
Sesizati oficial politia responsabila
Este interzis utilizarea armelor inclusiv cele cu aer comprimat in alte spatii decat cele special amenajate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transport/detinere arme airsoft aer comprimat (co2) Towelie Towelie Buna ziua, Doresc sa procur o arma de airsoft pe baza de aer comprimat (CO2), cal 6mm BB. Avand in vedere ca legea este destul de neclara in privinta ... (vezi toată discuția)
Arme cu aer comprimat ContSters223863 ContSters223863 am cumparat in Italia(unde locuiesc)un pistol cu aer comprimat marca Walther CP99 cal 4.5 mm.Aici armele cu aer comprimat le poti cumpara doar cu cartea de ... (vezi toată discuția)
Folosirea armei de vanatoare lovy8519 lovy8519 As dori sa stiu daca unei persoane ii este permisa folosirea armei de vanatoare in orice conditii. Problema este ca ieri, o vecina a chemat o persoana cu o ... (vezi toată discuția)