Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Documente transfer alocatie de pe card
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Documente transfer alocatie de pe card

buna seara,care este procedura si documentele necesare transferarii alocatie de stat pentru copii de pe card bancar pe mandat postal? unde trebuie depusa cererea?
Cererea se depune la expeditorul alocatiei.
Se va depune o cerere la AJPIS , insotita de copii de pe CI parintilor si de pe certificatele de nastere a copiilor.

Uitati un model de cerere
[ link extern ]
Cum procedez la mutarea alocației copiilor de la o bancă la altă bancă?