avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1140 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Documente transfer alocatie de pe card
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Documente transfer alocatie de pe card

buna seara,care este procedura si documentele necesare transferarii alocatie de stat pentru copii de pe card bancar pe mandat postal? unde trebuie depusa cererea?
Cel mai recent răspuns: Baltaretu Claudiu , utilizator 23:32, 31 Octombrie 2022
Cererea se depune la expeditorul alocatiei.
Se va depune o cerere la AJPIS , insotita de copii de pe CI parintilor si de pe certificatele de nastere a copiilor.

Uitati un model de cerere
[ link extern ]
Cum procedez la mutarea alocației copiilor de la o bancă la altă bancă?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare alocatia de stat pentru noi nascuti DrKWSTms DrKWSTms Buna ziua ! Cine are dreptul poate depune cererea de acordare a alocatiei de stat a copilului nou nascut? Va intreb deoarece eu sunt tatal a unei fetite de 2 ... (vezi toată discuția)
Alocatie monalisa123 monalisa123 buna seara.Sunt despartita in fapt de 2 ani,copilul este la mine iar de alocatie beneficiaza tatal deoarece cardul pt alocatie este pe numele lui.ce as putea ... (vezi toată discuția)
Alocatie de stat pentru copil roman nascut in strainatate dar care locuieste in prezent in tara sil73 sil73 Am doi copii pe care i-am nascut in strainatate, unul nascut in 2006, iar celalalt in 2011. In anul 2012 m-am intors in tara impreuna cu copii. Pana in ... (vezi toată discuția)