Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Procedura medierii
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Procedura medierii

Buna seara
Mai exista spete pt care medierea este obligatorie? Ma intereseaza in particular in cazul raspunderii civile delictuale/daune morale.
Va multumesc
In aceste cauze nu mai este oblgatorie, dar puteti incerca.
Nu, multumesc (pt raspuns)!
Medierea nu a fost obligatorie niciodata, in indiferent ce domeniu de drept, ci doar procedura informarii privind medierea.
Buna ziua,
Si atunci, Birou-De-Mediator- mai se mentioneaza in invitatia la mediere faptul ca doresti sa-l informezi si asupra aspectelor medierii......- pe langa obiectul spetei supus medierii?
Multumesc!
Ramona24, utilizator
Pentru Birou-De-Mediator : In procesul cu banca pe clauze abuzive , medierea este obligatorie inainte de inceperea procesului? care este pretul medierii?