Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate libera circulatie a romanilor in strainatate
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

libera circulatie a romanilor in strainatate

Ce ziceti de noua lege privind regimul liberei circulatii a romanilor in strainatate?
Prevederile acesteia s-au pus in aplicare de la 1 august....pe cand art 54 prevede ca legea va intra in vigoare la 6 luni de la publicare in monitorul oficial???
Mi se pare cel putin abuziv..
mie mi se pareau doua lucruri diferite. adica, legea de care vorbesti tu nu prea are legatura cu ce se intampla acum la frontiera. pentru suspendarea pasapoartelor ca acum, e aplicabila o ordonanta de guvern.

insa, cercetez, pentru ca daca ai dreptate ar fi cel putin interesant sa auzim explicatii :-)
Asa e.Ai dreptate.
M-a debusolat programul legislativ de pe calculator (cu actualizari la zi)?? care imi arata ca ordonanta veche este abrogata de aceasta lege...
Si mai platesc si abonament..
Ce program legislativ folosesti?
Curiozitatea :)
sintact. E f. bun. Nu stiu ce s-a intamplat acum.
madalyna
Multumesc Madalyna