Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... obligatia de a face
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

obligatia de a face

care sunt sansele in instanta de a obtine acordul vecinilor pentru a inchiria locuinta personala in regim hotelier?Mentionez ca locuinta nu are pereti comuni este situata in zona declarata rezidentiala si este pe terenul nostru de propietate!
Pai si care este situatia de fapt? De ce nu puteti face ce doriti sa faceti? Cum se opun vecinii?
ciao!vecini nu sunt de acord cu aceasta schimbare de destinatie a imobilului!
pai ce treaba au vecinii ? spuneti ca nu aveti pereti comuni , sa inteleg ca este casa , nu apartament . la ce distanta se afla vecinii de locuinta dumneavoastra ?
trandafir2 a scris:
Cum se opun vecinii?

Cum se opun vecinii in fapt ?
in cazul in care se schimba destinatia imobilului este necesar acord vecini in autorizatia functionare de la primarie!Dar problema nu e asta !Deja suntem in instanta ceea ce ma interesa daca cineva cunoaste spete de genul acesta?