Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa pentru timbrul de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa pentru timbrul de mediu

Buna seara,as vrea sa stiu daca pentru o autoutilitara care am introduso in tara in 1999 in baza repatrieri ,in care am fost scutit de orice taxa la inmatriculare in Romania ,acum cand as vrea sa o vand s-ar cere taxa pentru timbrul de mediu.Din cate am inteles atunci in baza repetrieri am avut dreptul sa inmatriculez masina in Romania fara nici o taxa.
Pentru maşinile rulate pentru care nu a fost achitată nicio taxă de timbrul de mediu, aceasta se va plati cu ocazia transcrierii dreptului de proprietate.