Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Termen inregistrare fiscala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Termen inregistrare fiscala

Daca constatorul pentru infiintarea/radierea unui sediu secundar a iesit in 10 octombrie, care este termenul legal de depunere a actelor pentru inregistrarea fiscala la finante?
Buna ziua,

30 de zile este termenul. Trebuie sa achizitionati si un registru unic de control(31 lei)
30 de zile calendaristice sau lucratoare? Ma pot duce luni? sau atunci e depasit termenul? intreb pt ca sunt plecat din tara si numai duminica vin si nu as vrea sa depasesc termenul
Zile calendaristice.
am inteles. Se poate duce si altcineva in locul meu? sau obligatoriu numai administratorul?
Poate merge si altcineva. Are nevoie de o imputernicire semnata si stampilata + o copie a actului de identitate.