Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: o angajata a firmei are concediu cu cod 08 incepand cu luna mai.Tot in perioada in care e valabil acest concediu medical mai are unul cu cod 06 deoarece a suferit o operatie. Cum trebuie procedat?Pe care il bagam la plata?Pot fi platite amandoua sau va avea probleme?Mentionez ca angajata e de acord sa renunte la medicalul cu 06, dar nu stiu daca ar fi corect.
Multumesc mult!
Nu puteti sa p[latiti doua medicale pe aceeasi perioada.
Platiti din primul cate zile 'incap' pana i s-a dat al doilea concediu medical.
Andreea Calin a scris:

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: o angajata a firmei are concediu cu cod 08 incepand cu luna mai.Tot in perioada in care e valabil acest concediu medical mai are unul cu cod 06 deoarece a suferit o operatie. Cum trebuie procedat?Pe care il bagam la plata?Pot fi platite amandoua sau va avea probleme?Mentionez ca angajata e de acord sa renunte la medicalul cu 06, dar nu stiu daca ar fi corect.
Multumesc mult!

Aceste concedii medicale se intersecteaza?...sau cel cu cod 06 are dfata sa zicem pana pe 15 si dupa data de 15 intra cel cu 08?
Daca este asa , atunci calculati cate zile aveti cu cod 06 , cumulat cu zilele care sunt in cod 08.
Mult succes ,