Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stare contract - activ in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stare contract - activ in REVISAL

desi contractul a incetat in data de 01 10 2011, apare activ in REVISAL, angajatorul sustine ca la el in revisal apare inactiv, a actualizat baza de date saptamana trecuta (10 11 2014) dar tot activ apare la ITM. Aveti idee unde a intervenit "eroarea"...cum se poate remedia? Multumesc.
Nu cumva c.i.m. este dublat in baza de date REGES?
cum as putea cunoaste eu daca este dublat sau nu, ca si fost angajat ? ce pot eu face in ca starea activa a contractului din revisal sa devina inactiva? e posibil sa rezolv ceva daca merg la ITM ?
Puteti merge la ITM sa va verifice in baza de date si , totodata, sa va spuna daca aveti c.i.m. dublat.
In data de 01.10.2011 cand cim-ul dvs a incetat, societatea a fost obligata sa intocmeasca Revisal si sa-l transmita catre ITM. Daca Revisal-ul a fost transmis corect, firma a primit un cod de incarcare. Rugati sa va dea codul si sa-l verificati la ITM.
La ITM nu are cum sa verifice codul de incarcare , ori se cauta dupa CNP-ul persoanei , ori dupa CUI-ul angajatorului si mai ales ca este vorba despre 2011 cand s-a mers in paralel cu depunerea registrelor completate in baza HG 161/2006 si in baza HG 500 500/2011