Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conflict de interese ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conflict de interese ?

Va solicit sprijinul in lamurirea urmatoarei situatii. Am fost angajat o perioada determinata la o firma care este partenera cu alte firme intr-un proiect privind
utilizarea de fonduri europene pentru organizarea de cursuri de specializare pentru someri si persoane in cautare de lucru. Acum sunt in cautare de lucru si am solicitat inscrierea la aceste cursuri care ma pot ajuta ptr. ca se acorda o diploma de absolvire. Firma care se ocupa de inscrieri nu este de acord motivand ca am fost angajat la firma partenera si exista un conflict de interese. Nu inteleg care e acesta. Multumesc.
Nu exista niciun conflict de interese , in situatia mentionata de dvs.