avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1219 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Creare web site contract colaborare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Creare web site contract colaborare

Buna ziua,

Am contract de colaborare cu o firma care are cod caen pentru create web site si creatie grafica.

Intrebare

Imi pot face un site, eu ca si colaborator cu firma respectiva cu un nume, altul decat numele firmei.

De ex. firma cu care colaborez se numeste Y S.R.L, iar site-ul pe care vreau sa-l inregistrez sa se numeasca www.crearesite.ro

Multumesc si o zi buna va doresc!
Ultima modificare: Luni, 8 Decembrie 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: gabiifrim , utilizator 20:34, 8 Decembrie 2014
aveti contract de colaborare, nu cred ca aveti si clauza de exclusivitate :)
Am uitat sa mentionez ca firma respectiva cu care am contract de colaborare nu presteaza servicii de web design si creatie grafica. Acest cod caen este unul secundar.

M-ar interesa daca exista o cale legala pentru asta.
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru contract, dar intrebarea era alta.

As vrea sa stiu daca exista posibilitatea de a-mi face site de creare web site si creatie grafica in baza acelui contract de colaborare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Liber profesionist (freelancer) sau pfa/ii M4x1m_Bogdan M4x1m_Bogdan Buna ziua, Doresc sa stiu care din cele 2 optiuni este mai avantajoasa pentru mine, Liber profesionist sau PFA/II. Eu am cochetat de ceva vreme cu site-urile ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt un srl cu activitati de design grafic 2d,3d si web CrisuS CrisuS Buna ziua, Doresc sa infiintez un SRL in care voi fi si angajata ca Art Director/Graphic Designer, pentru a aplica la programul Start-up Nation 2017. Am ... (vezi toată discuția)
Cod caen concept grafica si realizare siteuri fortune12 fortune12 Ziua buna, Doresc sa stiu in ce cod CAEN se incadreaza desfasurarea activitatilor de: - creare grafica pentru printuri, gen pliante, flyere, logouri, etc - ... (vezi toată discuția)