Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Creare web site contract colaborare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Creare web site contract colaborare

Buna ziua,

Am contract de colaborare cu o firma care are cod caen pentru create web site si creatie grafica.

Intrebare

Imi pot face un site, eu ca si colaborator cu firma respectiva cu un nume, altul decat numele firmei.

De ex. firma cu care colaborez se numeste Y S.R.L, iar site-ul pe care vreau sa-l inregistrez sa se numeasca www.crearesite.ro

Multumesc si o zi buna va doresc!
Cornel Vasile, Consilier juridic
aveti contract de colaborare, nu cred ca aveti si clauza de exclusivitate :)
Am uitat sa mentionez ca firma respectiva cu care am contract de colaborare nu presteaza servicii de web design si creatie grafica. Acest cod caen este unul secundar.

M-ar interesa daca exista o cale legala pentru asta.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru contract, dar intrebarea era alta.

As vrea sa stiu daca exista posibilitatea de a-mi face site de creare web site si creatie grafica in baza acelui contract de colaborare.