Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce semnifica solutia de mai jos?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce semnifica solutia de mai jos?

Solutia pe scurt: Respinge excepţia tardivităţii invocată de pârâtă ca neîntemeiată. Respinge cererea ca neîntemeiată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare care se va depune la Curtea de Apel

cine castiga in situatia asta ? paratul sau reclamantul?
Nu stim obiectul cauzei, dar cert este ca reclamantului i-a fost respinsa cererea de chemare in judecata si trebuie sa formuleze in termen legal calea de atac.