Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sesizare proxenetism din provincie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sesizare proxenetism din provincie

La ce adresa pot trimite online sesizare proxenitism din provincie?
Va multumesc anticipat.
La orice institutie precum: politie, parchet, politie locala, primarie, etc ...sunt obligati sa o redirectioneze acolo unde trebuie, insa indicat este sa o trimiteti la parchet.
Va multumesc. Pt mai putina birocratie, si mai multa confidentialitate oare nu ar fi bine sa trimit sesizarea on line la DIICOT, structura locala?
Nu cred ca se ia in seama sesizarea facuta asa.
Doar daca trimiteti si probe s-ar putea sesiza din oficiu dar e complicat...ca trebuie verificats...
Puteti trimite, numai sa aveti grija ca sesizarea să conţină în mod obligatoriu datele prevăzute de art. 289-290 Cod procedură penală.
Va multumesc mult. Oare este necesara si semnatura electronica la sesizarea online?